Haber Detayı
01 Temmuz 2018 - Pazar 01:00
 
Aylık Dergisi 166. (Temmuz 2018) Sayısı Çıktı
İslâm dünyasına ve diğer mazlum milletlere sahip çıkan, “yönetici ve yönetilenin karşılıklı sorumluluklarının ‘Mutlak Fikir’ ile çözümleneceği bir devlet” olma yolunda ilerleyen Türkiye kazandı. Kapağımızda 24 Haziran seçimlerini değerlendirdik ve “24 Haziran Tarihî Bir Andı; Türkiye ve İslâm Âlemi Kazandı!..” dedik.
Aylık Arşiv Haberi
Aylık Dergisi 166. (Temmuz 2018) Sayısı Çıktı

Selâm ile...

İslâm’a karşı mevzilenmiş şer güçler ile Müslüman Anadolu halkı arasında yaşanan hesaplaşmada önemli bir kilometre taşı mesabesinde olan 24 Haziran seçimleri Cumhur İttifakı’nın ezici üstünlüğüyle neticelendi. Recep Tayyip Erdoğan yeni sistemin ilk devlet başkanı oldu.

 

İki yüz yıldır mağlubiyet kompleksi ve az gelişmişlik duygusu içinde hep çevrede tutulmuş, hor görülmüş bir halk, 15 Temmuz’da ilk defa yersiz korkularının ezikliğinden kurtulup, sokakta kurduğu iktidarla irade benim dedi. 24 Haziran’da da bu iradesini geleceğe taşıma kararı aldı. Dolayısıyla hem Türkiye hem İslâm dünyası için 24 Haziran, “tarihî bir an”dır. Bu süreçle birlikte artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, zaten çoktan iflâs etmiş bir paradigma ve bu zihniyetin hainliklerini gizleme ihtiyacı bile duymayan yapay uzantıları tasfiye olurken, kendisini Batı’nın yörüngesinde tutan çekim gücünden kurtulan “Yeni Türkiye” yapısal sorunlarını kendisi çözmeye, kendi geleceğini kendisi belirlemeye başlayacak, dünyadaki duruşuyla, yeni dünya düzeninin inşaında kilit ülke konumuna gelecektir.

 

Netice itibariyle 24 Haziran’da, başta, İslâm’a karşı mevzilenmiş, seferberlik ilân etmiş şer güçler olmak üzere; terörle terbiye edilmiş, sömürgeleştirilmiş, işgal edilmiş bir Türkiye isteyen Amerika ve Avrupa Birliği’nin önde gelen ülkeleri kaybettiler. Bunlarla ittifak halinde çalışan ve hainliklerini gizleme ihtiyacı bile duymayan Fetöcü, PKK muhibbi Kürtçü çevreler de kaybettiler. Ülkemizin en büyük “sermaye”si olan Müslüman Anadolu insanı ve geleceğimiz kazandı. İslâm dünyasına ve diğer mazlum milletlere sahip çıkan, “yönetici ve yönetilenin karşılıklı sorumluluklarının ‘Mutlak Fikir’ ile çözümleneceği bir devlet” olma yolunda ilerleyen Türkiye kazandı. Bu zafer tam bir Müslüman Anadolu İhtilâli’dir. Hadiselere damgasını vuran müessir güç İslâm’dır. Milletimize ve İslâm âlemine hayırlı olsun.

 

Kapağımızda 24 Haziran seçimlerini değerlendirdik ve “24 Haziran Tarihî Bir Andı; Türkiye ve İslâm Âlemi Kazandı!..” dedik. Kapak mevzumuzu Mevlüt Koç “Geçmişi Olmayanın Geleceği de Olmaz” başlıklı yazısında işledi.

 

Cumali Dalkılıç, “Yeni Bir Nizama Doğru İnsan ve Toplum” ilişkisinden bahsediyor.

 

Oğuz Can Şahin, “Hindistan’dan Amerika’ya Bir Sapkınlığın Hikâyesi” başlıklı yazısında 1970’lerde Hindistan-Pune’de başlayıp Amerika-Oregon’da son bulan Rajneeshpuram sapkınlığını işliyor.

 

Hanife Kındır, “Sevmenin Sınırları Üzerine” başlıklı yazısında, Eric Fromm vesilesiyle bir tenkidde bulunuyor.

 

Zeynel Abidin Danalıoğlu, “İşkence” başlıklı hikâyesinde, gündelik hayatta kaybolup, kendisini aldatan insanın hâl ve hâdiselerle münasebetini farklı bir usulle ele alıyor.

 

Sosyolog Erol Erdoğan, “İslâm Medeniyetinin İhyası İçin Ne Yapabiliriz?” başlıklı yazısında hem medeniyet mefhumunu, hem de Müslümanların bugünkü ahvâlini değerlendiriyor.

 

Bu sayımızda Prof. Dr. İlyas Çelebi ile, kelâm ilmi üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik. Bu söyleşiyi alâkayla okuyacağınızı düşünüyoruz.

 

Zeynep Nurseli Güleç, “Ben Karmaşası: Gençliğin Tükenişi” başlıklı yazısında çağımızın hastalığı narsisizmden bahsediyor.  

 

Ercan Çifci, “Türkiye Sinemasına Eleştirel Bir Bakış” başlıklı yazısıyla dergimizde.

 

Dergimizde ayrıca sizler için derleyip-yorumladığımız haberlerle birlikte bu ayki muhtevamız böyle... Ayrıca, Siyonist-Emperyalist destekli 15 Temmuz darbe teşebbüsünün ikinci sene-i devriyesi. Siyonist-Emperyalist destekli 15 Temmuz darbe teşebbüsüne karşı canları pahasına memleketi müdafaa eden ve şehadetleriyle Hak batıl mücadelesinde yeni bir perde açılmasına vesile olan 249 şehidimize ve gazi olma şerefine nail olan akıncı ruhlu tüm Müslüman Anadolu halkına, 15 Temmuz’un ikinci sene-i devriyesinde selâm olsun...

Kaynak: Editör:
Etiketler: Aylık dergisi, 24 haziran seçimleri, mutlak fikir, erdoğan,
Yorumlar
Haber Yazılımı