Haber Detayı
01 Temmuz 2019 - Pazartesi 00:01
 
Aylık Dergisi 178. (Temmuz 2019) Sayısı Çıktı
İnsanı ihmâl ettiğiniz zaman, dış düşmana da ihtiyacınız kalmaz; sistem öz evlâtlarını yerken, bol miktarda hain üretecektir. Ülke olarak halimiz bu! Kapağımızda bu meseleyi değerlendirdik; “23 Haziran; Çareyi Ekonomi-Teknoloji Temelinde Aramanın Ağır Bedeli” manşetini attık.
Aylık Arşiv Haberi
Aylık Dergisi 178. (Temmuz 2019) Sayısı Çıktı

Selâm ile...

 

31 Mart’ta yapılan bir takım usulsüzlükler sebebiyle yenileme kararı alınan İstanbul seçimleri 23 Haziran’da yapıldı. Siyasî partiden ziyade hak ve halk düşman bir küfür ocağı olan CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu, MHP’den kopan İYİ Parti, Amerika güdümlü HDP ve Müslümanlığı kimseye bırakmamasına rağmen CHP’ye destek çıkan Saadet Partisi’nin oyları ile seçimi kazandı. Hem de büyük bir farkla...

 

Bu vaziyeti sanki hiç bir şey olmamış, İstanbul Belediye Başkanlığı gibi önemli bir seçim kaybedilmemiş gibi, seçim bitti, demokrasi kazandı, artık işimize bakalım pişkinliği içinde durumu geçiştiremeyiz. Seçimi, zafer addettikleri şeylerin aslında bu ülke için yıkım olduğunu göremeyecek kadar kendi değerlerine yabancılaşmış, insa-nına sadık kalma şansını yitirmiş bir kesim kazanırken; çareyi yanlış yerde aramanın, ağır bedelini de bu toprakların öz evlâtları ödemek zorunda kalmıştır. Bundan sonra saflar daha da netleşecektir.

 

Dünyanın neredeyse bütün güçleri tarihî misyonunu kavramış ve icra etmeye çalışan Türkiye’nin etrafını kuşatırken, “jeopolitik konumumuz, stratejik durumumuz itibariyle bizi gözden çıkaramazlar” diyerek hiç kendimizi kandırmayalım... Kurucu bir zihnin ürünü, bir plân ve proje dahilinde yürütülen bir savaşla karşı karşıya olduğumuzu görelim... Komuta kademesi dışarıda olan bu savaş elbette iç siyasette de tesirini göstermekte. İçimizde bol miktarda her türlü ihanetin, her türlü aşağılık tezgâhın içinde olan bir kesim olduğunu bilelim, hatalarımızı görüp, hazırlığımızı buna göre yapalım. Çareyi sadece ekonomi-teknoloji temelinde aramak yanlış olur... Sadece bunları vazife edinip, insanı ihmâl ettiğiniz zaman, dış düşmana da ihtiyacınız kalmaz; sistem öz evlâtlarını yerken, bol miktarda hain üretecektir. Ülke olarak halimiz bu!

 

Kapağımızda bu meseleyi değerlendirdik; “23 Haziran; Çareyi Ekonomi-Teknoloji Temelinde Aramanın Ağır Bedeli” manşetini attık. Kapak mevzumuzu Mevlüt Koç, “Çareyi Yanlış Yerde Aramak” başlıklı yazısında işledi.

 

Cumali Dalkılıç, “Kanun Adamları ve Toplum” başlıklı yazısında bürokratik zihniyeti tenkit ediyor.

 

Genç yazarlarımızdan İbrahim Türkan’ın “Yumurta” başlıklı hikâyesini alâka ile okuyacağınızı düşünüyoruz.

 

Hatice Meryem Gezmen, biyografi yazılarına “Huzeyme bin Sâbit Radiyallahu Teâla Anh” hazretleri ile devam ediyor.

 

Prof. Dr. Bedri Gencer, “Antimehdizm İdeolojisi” başlıklı yazısında ilahiyatçıların ilim kılığıyla “antimehdizm”i bir ideoloji olarak dayattığından bahsediyor.

 

Bu ay sosyolog Müfid Yüksel ile “Kültür, Toplum ve İktidar” üzerine bir röportaj yaptık.

 

M. Taha İnci, “Zararlı Kitaplar ve Denetim Sorunu” başlıklı yazısında üzerinde denetim olmaması sebebiyle ahlâksızlığın kol gezdiği bir dijital uygulamanın gençleri nasıl etkilediğinden bahsediyor.

 

Z. Abidin Danalıoğlu’nun bu ayki hikâyesinin başlığı “Kayıp”...

 

Melikşah Sezen, “Bediüzzaman Said Nursî’nin İşarâtü’l-İ’câz’ına Mütevazi Bir Katkı”da bulunuyor.

 

Sizler için derleyip yorumladığımız haberler ile birlikte 178. sayımızın muhtevası böyle.

 

Gelecek sayımızda görüşmek dileğiyle...

 

Allah’a emanet olun...

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: aylık dergisi, erdoğan seçimler, binali yıldırım 23 haziran, imamoğlu,
Yorumlar
Haber Yazılımı