Haber Detayı
11 Aralık 2013 - Çarşamba 17:26
 
Aylık Dergisi 10 Yaşında
Aktüel Haberi
Aylık Dergisi 10 Yaşında

İlk sayısı 1 Ekim 2004 yılında çıkan Aylık Dergisi, Ekim 2013 tarihli 110. Sayı (geçen sayı) itibariyle 9. Senesini doldurup 10. Senesine girdi.

“Siyaset, Kültür, Ekonomi, Toplum” altbaşlığıyla çıkan ilk sayısında
ABD Başkanı George Bush’un “Irak savaşı bitti” sözü verilerek, “Amerika Irak Çöllerine Gömülmek Üzere!” yorumunda bulunulmuştu.

10 yıl sonra gelinen nokta ise ABD’nin küresel krizle boğuştuğu ve Irak dâhil her cephede direniş ve sorunlarla karşılaştığıdır. Irak’ı iç savaşa sürükleyerek İsrail’in güvenliğini sağladılar; fakat bütün Ortadoğu bölgesinde huzursuzluk had safhada…

Salim Muhammed Nuri nam- ı diğer Çakal Carlos’un ilk yazılarını Aylık Dergisi’ne gönderdiğini ve daha sonra yazılarına hâlâ olduğu gibi Haftalık Baran Dergisi’nde devam ettiğini belirtelim.

Dosyalarla, mülakatlarla, akademik çalışmalarla, hakikatin ambalajı sanat ve estetikle sizlere hitap
etmeye çalışan Aylık Dergisi, BD-İBDA fikriyatına bağlı ve onu eşya ve hadiseler içinde işlemeyi ve cemiyet yoğurucusu olmayı hedeflemektedir.

Geçen 10 senelik süre zarfında Aylık Dergisi kapaklarıyla ve dosyalarıyla gündemde kendisine yer bulmayı ve konuşulmayı başarmıştır.

Toplumumuzu uyuşturan rejimin zehrine karşılık panzehirimiz İslâm’dır. Bu da rahat koltuklarda “İslâmcılık” ile değil, “Kafa Konforumuzu Bozan” İBDA Mimarı Salih Mirzabeyoğlu’nun öncü fikir aksiyonuyla olacaktır.

Aylık Dergisi’nin –eğer varsa tutarlılığı ve hizmeti BD- İBDA İslâma Muhatap Anlayışına bağlılığındandır.
Hatalarımız ise nefsimizdendir.

Kaynak: Editör:
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı