Haber Detayı
14 Mayıs 2018 - Pazartesi 20:12
 
Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu: Türkiye’nin Gücü Görüldü!
Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu: Türkiye, Suriye’yi oldu-bittiye getirip parçalayan emperyalist güce “dur” demiştir. Terör güçlerinin arkasındaki güç, Türkiye’nin kararlılığı ve inancını gördü.
Söyleşi Haberi
Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu: Türkiye’nin Gücü Görüldü!

Zeytin Dalı Harekâtı, Fırat Kalkanı Harekâtı’ndan sonra Türkiye’nin atmış olduğu tarihî bir adımdır. Suriye üzerinde düğümlenen küresel çıkarlara karşı, Türkiye yeni bir süreç içerisine girerek operasyonları başlatmıştır. Türkiye, terör örgütleri arasında ayrım yapılamayacağını, teröre karşı verilen mücadelenin insanlık adına yapıldığını ifade etmiştir. Dolayısıyla mazlum Suriye halkı, emperyalist kuşatmayla baş başaydı. Garnizon bir devletin kurulamayacağını görmüş olduk. Ayrıca Suriye’nin mazlum halkları, kendi geleceklerini kendisi belirleyecek. Türkiye, Suriye’yi oldu-bittiye getirip parçalayan emperyalist güce “dur” demiştir. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ifade ettiği gibi, Menbiç, Fırat’ın doğusu ve Irak sınırına kadar süreç farklı bir boyuta geçecek. Buna Sincar da dahil. PYD-PKK’nın bütün kuluçka merkezlerine yönelik operasyon yapılacaktır, Türkiye böyle bir kararlılık ortaya koymuştur. Terör güçlerinin arkasındaki güç, Türkiye’nin kararlılığı ve inancını gördü. Türkiye olarak karşı güçlerin ne türlü adım atacağını göreceğiz, bekleyeceğiz.

 

“Türkiye ve ÖSO Emperyalistlere Savaşarak Esed’in Yapamadığını Yaptı!”

 

Türkiye’nin Suriye’de yaptıklarını asıl Esed yapmalıydı. Esed Suriye’nin kendi toprağı olduğunu iddia ediyor. Halbuki Türkiye, Esed’den daha fazla çaba sarf ediyor, mazlumların yanında oluyor, emperyalistlerle savaşıyor. Esed hep seyirci kaldı, Rakka’yı DAİŞ’e teslim etti, toprak bütünlüğünü sağlayamadı. PYD-PKK ile flört etti. Topraklarının yüzde otuzu, kaynaklarının yüzde ellisi PYD’nin tarafından işgal edildi: Esed buna göz yumdu! Kılını kıpırdatmadı, bunun için Rusya’yı da korumaya yönelik teşvik etmedi. TSK ve ÖSO, Esed’in yapamadıklarını yaptı emperyalistlerle savaştı;  dolayısıyla bu sebepten ötürü bir rahatsızlık duyuyor. Esed’in Doğu Guta’ya bilmem nereye gidip, görüntü vermesinin hiçbir  anlamı yoktur. Esed kukla kılıklı bir aktördür.

 

Aylık Dergisi 163. Sayı

Kaynak: Editör:
Etiketler: Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Türkiye’nin Gücü Görüldü!,
Yorumlar
Haber Yazılımı