İBDA’ya Muhatap Anlayış “Zevk” Temeline Oturmalıdır - Mevlüt Koç
İBDA’ya Muhatap Anlayış “Zevk” Temeline Oturmalıdır - Mevlüt Koç
Başyücelik Nedir? Başyücelik Devleti’ne Giriş
Başyücelik Nedir? Başyücelik Devleti’ne Giriş
Bizdeki Vurgun Yemiş “Garbzede”ler! - Mevlüt Koç
Bizdeki Vurgun Yemiş “Garbzede”ler! - Mevlüt Koç
Zevk
Zevk'e Dair - Mevlüt Koç
Salih Mirzabeyoğlu "Adalet Mutlak
Salih Mirzabeyoğlu "Adalet Mutlak'a" Konferansı
Hakkımızda

İlk sayısı 1 Ekim 2004 yılında çıkan Aylık Dergisi, 14. senesine girdi.

 

“Siyaset, Kültür, Ekonomi, Toplum” altbaşlığıyla çıkan ilk sayısında ABD Başkanı George Bush’un “Irak savaşı bitti” sözü verilerek, “Amerika Irak Çöllerine Gömülmek Üzere!” yorumunda bulunulmuştu.

 

11 yıl sonra gelinen nokta ise ABD’nin küresel krizle boğuştuğu ve Irak dâhil her cephede direniş ve sorunlarla karşılaştığıdır. Irak’ı iç savaşa sürükleyerek İsrail’in güvenliğini sağladılar; fakat bütün Ortadoğu bölgesinde huzursuzluk had safhada…

 

Salim Muhammed Nuri nam-ı diğer Çakal Carlos’un ilk yazılarını Aylık Dergisi’ne gönderdiğini ve daha sonra yazılarına hâlâ olduğu gibi Haftalık Baran Dergisi’nde devam ettiğini belirtelim.

 

Dosyal, mülakat ve akademik çalışmalarla, hakikatin ambalajı sanat ve estetikle sizlere hitap etmeye çalışan Aylık Dergisi, Büyük Doğu-İbda fikriyatına bağlı ve onu eşya ve hadiseler içinde işlemeyi ve cemiyet yoğurucusu olmayı hedeflemektedir.

 

Geçen 14 senelik süre zarfında Aylık Dergisi kapaklarıyla ve dosyalarıyla gündemde kendisine yer bulmayı ve konuşulmayı başarmıştır.

 

Toplumumuzu uyuşturan rejimin zehrine karşılık panzehirimiz İslâm’dır. Bu da rahat koltuklarda “İslâmcılık” ile değil, “Kafa Konforumuzu Bozan” İbda Mimarı Salih Mirzabeyoğlu’nun öncü fikir aksiyonuyla olacaktır.

 

Aylık Dergisi’nin -eğer varsa- tutarlılığı ve hizmeti BD- İBDA İslâma Muhatap Anlayışına bağlılığındandır. Hatalarımız ise nefsimizdendir.

Haber Yazılımı